kasyfiskalne.pl Porady Produkty

Novitus – porównanie kas fiskalnych NANO II ONLINE i NANO ONLINE

Novitus – porównanie kas fiskalnych NANO II ONLINE i NANO ONLINE

Kasy fiskalne Novitus to produkty, które wciąż są ulepszane i unowocześniane. To normalne, jak w każdej branży producenci starają się zrobić wszystko, aby ich wyroby były jak najbardziej przystępne dla klienta.

Novitus – producent kas fiskalnych wysokiej jakości

Producent wysokiej klasy kas fiskalnych Novitus zawsze zwraca uwagę na to by produkty, które wypuszcza na rynek były jak najlepsze. To firma znana z dbałości o szczegóły i ze stosowania zaawansowanych technologii.

Kasa Novitus NANO Online jest produktem znanym i cenionym. Obecnie jest jednak zastępowana przez nowszy model, a mianowicie przez Novitus NANO Online 2. Jakie nowości serwuje nam producent? Warto przyjrzeć się szczegółom.

Novitus NANO online

Kasa Novitus NANO Online jest jedną z najchętniej wybieranych kas  w Polsce. Jest tak, ponieważ ma ona świetną budowę, jest poręczna, a technologia w niej zastosowana sprawia, że jest to urządzenie o wysokim zaawansowaniu technicznym.  To jedna z najmniejszych kas na rynku. Posiada 32bitowy procesor o taktowaniu 500 MHz, dużą pamięć wewnętrzną oraz pamięć operacyjną o pojemności 256 mb. Oprogramowanie utworzone jest na systemie operacyjnym Linux.

Z racji swoich gabarytów świetnie sprawdza się zarówno w punkcie sprzedaży jak i podczas stosowania mobilnego, przenośnego. Można więc bez problemu wziąć ją ze sobą jeśli sprzedaż prowadzona jest w różnych miejscach.

Z powodzeniem użytkowana jest w takich miejscach jak: salony fryzjerskie, sklepy, kancelarie prawne, kwiaciarnie, salony kosmetyczne itd.

Kasa posiada przydatne funkcje takie jak obsługa wielu walut.  Podświetlana klawiatura sprawia, że także przy nie najlepszym oświetleniu można używać urządzenia.

Nowy produkt, czyli Novitus NANO Online II

Nowsza wersja sprawdzonego przez wielu użytkowników produktu oferuje wszystkie te opcje, które posiada starsza wersja. Ponadto „pochwalić się” może nowymi udogodnieniami i rozwiązaniami.

Producent przemyślał też na nowo niektóre rozwiązania i biorąc również pod uwagę opinie użytkowników jeszcze lepiej zaprojektował nowy produkt. To dlatego nowa wersja kasy jest tak dobra.

Jakie są jednak różnice? Na czym one polegają?

NANO online II posiada 29 klawiszy, podczas gdy NANO online obsługuje się za pomocą 23 przycisków. Ilość klawiszy funkcyjnych to w nowej wersji 9, a w starszej tylko 4. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że klawisze szybkiej sprzedaży bardzo ułatwiają obsługę urządzenia. Tutaj jest ich aż 18 podczas gdy we wcześniejszej edycji urządzenia było to 9 klawiszy.

Nowa wersja w standardzie łączy się też z WIFI i to za pomocą funkcji Plug and Play, ta funkcja daje też możliwość łatwego podłączenia innych sprzętów takich jak czytnika kodów kreskowych. W starszej wersji była taka opcja, ale nie w każdym urządzeniu i konfiguracji. Istotną funkcją w nowym urządzeniu jest to, że łączy się i współpracuje z NoviCloud. Oprogramowaniem w chmurze.

Główne różnice przedstawia poniższa tabela:

  NANO II ONLINE NANO  ONLINE
OGÓLNA ILOŚĆ KLAWISZY 29 23
ILOŚĆ KLAWISZY FUNKCYJNYCH 9 4
KLAWISZE SZYBKIEJ SPRZEDAŻY 18 (9 W DWÓCH POZIOMACH) 8 (4 W DWÓCH POZIOMACH)
ŁĄCZNOŚC WIFI

ŁĄCZNOŚC PLUG AND PLAY (automatyczne podłączanie do sieci WIFI i prostsze podłączanie urządzeń typu czytniki kodów kreskowych

STANDARD OPCJA + DEFINIOWANIE RĘCZNE
Współpraca z oprogramowaniem w chmurze NoviCloud TAK NIE

Co to NoviCloud ?

NoviCloud to oprogramowanie, które pomaga ustawiać i programować kasy poprzez połączenie sieciowe. Software funkcjonuje w chmurze. Na odległość można też pobierać raporty sprzedażowe. Jest to duże udogodnienie np. dla osób które mają więcej punktów sprzedaży i chcą po prostu ściągnąć dane z różnych miejsc w jednym czasie. Jest to fantastyczna możliwość.

Idzie nowe – wybierz kasę dla siebie

Przy decydowaniu się na zakup warto więc wybrać nowszą wersję. Ma ona wszystkie świetne funkcje wersji wcześniejszej, ale dysponuje też nowymi możliwościami. Można też rozważyć zamienienie starszej wersji na nowszą jeśli już posiada się starszy model. Kasy Novitus to dobry wybór.