Porady

Kasa fiskalna dla firmy sprzątającej. Czy w 2023 trzeba ją wymienić na online?

Prowadzenie firmy sprzątającej to bez wątpienia ekscytujący sposób na poznanie nowych ludzi, zapewniając jednocześnie niezbędną usługę, z której możesz być dumny. Jednak bycie właścicielem takiej firmy niesie ze sobą wiele obowiązków. Jest wiele decyzji, które będziesz musiał podejmować regularnie. Jedną z tych decyzji jest rodzaj posiadanej kasy fiskalnej. Czy w 2023 trzeba ją wymienić na online?

Kasa fiskalna dla firmy sprzątającej. Czy w 2023 trzeba ją wymienić na online?

Czy w 2023 trzeba ją wymienić na online? Od 1 stycznia 2023 roku przedsiębiorcy prowadzący firmy sprzątające nie będą mieć obowiązku wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online. Kasa fiskalna powinna być jednym z pierwszych zakupów dokonywanych przy zakładaniu działalności gospodarczej, opierającej się na prowadzeniu usług sprzątających.

W zależności od budżetu operacyjnego możesz zdecydować się na zakup tradycyjnej kasy fiskalnej lub zakup kompletnego systemu POS. Komputery stały się istotną częścią prowadzenia działalności, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem salonu samochodowego, czy firmy sprzątającej. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na zakup kasy fiskalnej, czy kompletnego systemu POS, ponieważ będziesz potrzebować komputera z oprogramowaniem biznesowym, aby prawidłowo prowadzić działalność swojej firmy.

Kasa fiskalna dla firmy sprzątającej. Czym jest kasa fiskalna online?

Kasa fiskalna online to internetowe oprogramowanie do punktów sprzedaży, które umożliwia dokonywanie transakcji sprzedaży z różnych terminali POS. Pozwala także zarządzać firmą z dowolnego miejsca i lokalizacji za pomocą połączenia internetowego.

Dzięki wirtualnej kasie internetowej możesz również ułatwić transakcje POS, uprościć płatności kartą kredytową i uruchomić wiele innych płatności. Zapewnia aktualne raporty w czasie rzeczywistym dotyczące sprzedaży usług i nie potrzebujesz do tego dodatkowych serwerów ani oprogramowania. Wystarczy, że się zalogujesz i masz pełny przegląd wszystkich transakcji kasy online.

Zasadniczo możliwe jest przekształcenie większości urządzeń mobilnych (PC, Mac, tablet, iOS lub Android) w internetową kasę fiskalną. Działa online, ale w razie potrzeby można ją również używać w trybie offline. Za każdym razem, gdy się logujesz, możesz kontynuować niedokończone działania, a gdy masz połączenie z Internetem, możesz odświeżyć dane w ciągu minuty. Kasa fiskalna online jest również opłacalna, ponieważ nie trzeba kupować specjalnego lub nowego sprzętu lub oprogramowania POS, aby zacząć z niej korzystać.

Wszystko, czego potrzebujesz, to konto i jesteś gotowy do pracy. Ale jeśli chcesz, kasa fiskalna dla firmy sprzątającej może być zintegrowana z opcjonalnymi urządzeniami w punktach sprzedaży, takimi jak skanery kodów kreskowych, drukarki paragonów, szuflady kasowe lub przesuwacze kart.

Kto musi korzystać z kasy fiskalnej?

Kasa fiskalna jest koniecznością dla każdej firmy opartej na produktach oraz usługach, która codziennie wykonuje wiele transakcji. W zależności od potrzeb firmy, kasa fiskalna może wahać się od podstawowego, z ograniczonymi funkcjami, do kompleksowego systemu punktu sprzedaży (POS) z długą listą funkcji.

W przypadku firmy sprzątającej, kasa fiskalna będzie koniecznością, gdy takie przedsiębiorstwo będzie prowadziło usługi na rzecz podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej, bądź też na rzecz rolników ryczałtowych.

Obowiązek odnoszący się do stosowania kas fiskalnych online

Czy w 2023 trzeba ją wymienić na online? Jeżeli chodzi o obowiązek odnoszący się do stosowania kas fiskalnych online to należy powiedzieć, że pierwotnie miał on dotyczyć wszystkich przedsiębiorców już od 2018 roku.

Natomiast obowiązek taki został rozłożony w czasie dla poszczególnych branż, aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. W związku z tym, Ministerstwo Finansów wyznaczyło przejściowy okres obowiązywania przepisów. Oprócz tego należy pamiętać, że w sytuacji, gdy dana firma sprzątająca wymieni tradycyjną kasę fiskalną na kasę online, to nie będzie jej przysługiwała z tego tytułu żadna ulga.