Porady Usługi

Terminal płatniczy cena – czyli Polska bezgotówkowa

terminal płatniczy cena usługi

Terminal płatniczy cena – pytania i odpowiedzi

Zdecydowaliśmy się napisać na ten temat, gdyż w ostatnich miesiącach wielu Klientów pyta o terminal kart płatniczych bez ponoszenia opłat. A tak to właśnie wygląda w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego “Polska Bezgotówkowa”. W kolejnych akapitach napiszemy czym jest ta akcja, do kogo jest skierowana oraz przedstawimy jak w praktyce wygląda odpowiedź na pytanie: “terminal płatniczy cena usługi?”.

 

Polska bezgotówkowa – co to jest?

Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce. Uczestniczą w nim wydawcy kart, agenci rozliczeniowi oraz organizacje Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich. Program wspiera Ministerstwa Rozwoju. Programem zarządza Fundacja Polska Bezgotówkowa, której fundatorem jest Związek Banków Polskich.

Polska bezgotówkowa – dla kogo?

Program skierowany jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych.

Program skierowany jest przede wszystkim do firm, które dotychczas tj. przez co najmniej 12 miesięcy przed podpisaniem umowy nie oferowali usług płatniczych instrumentami płatniczymi opartymi o kartę, w tym w środowisku fizycznym oraz w ramach płatności on-line.

Program skierowany jest przede wszystkim do małych przedsiębiorców, którzy nie prowadzą działalności w ramach sieci handlowych, usługowych lub podobnych obejmujących więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych pod tym samym znakiem towarowym (również w ramach franczyzy). Z programu wyłączona jest branża vendingowa oraz prowadząca działalność z wykorzystaniem automatów typu: biletomaty, parkomaty itp.

Terminal płatniczy bez abonamentu?

Podstawowe pytanie każdego Klienta związane z terminalami kart płatniczych możemy zapisać  w 3 słowach: “terminal płatniczy cena”.

Podpisując umowę w programie “Polska Bezgotówkowa” nie ponosimy żadnych kosztów przez pierwsze 12 miesięcy od podpisania umowy. Minimalna długość umowy w programie to 12 miesięcy. Umowę w programie podpisujemy z określonymi parametrami kosztów dzierżawy i prowizji od transakcji. Przez pierwsze 12 miesięcy oraz do 100.000 zł obrotu na terminalu nie ponosimy jednak żadnych kosztów. Pierwszym płatnym miesiącem wg. podpisanej umowy będzie 13 miesiąc od podpisania umowy lub pierwszy miesiąc po przekroczeniu progu obrotów.

Według wielu uczestników programu nie musimy się martwić, że coś przegapimy i terminal przestanie działać po prostu w którymś momencie zaczniemy dostawać na własne konto bankowe kwoty pomniejszone o wartość prowizji.  Korzystanie z usług jest proste – szczegóły rozliczeń oraz przyszłe faktury za usługi i prowizje pobierane są samodzielnie po zalogowaniu się do własnego profilu u operatora.

Bardzo często terminale kart płatniczych współpracują z kasami fiskalnymi – zachęcamy do lektury artykułu dotyczącego cen kas fiskalnych.

Jaki terminal płatniczy wybrać?

W programie możemy wybrać każdy dostępny w ofercie terminal płatniczy. Dobieramy go do swoich potrzeb jego możliwości i własnej wygody np. możliwość spięcia go z kasą fiskalną lub systemem sprzedaży.

Wybór terminali dostępnych na polskim rynku jest stosunkowo szeroki z tego też powodu przed wybraniem konkretnego modelu skonsultujmy się z doradcą, który wie jak poprowadzić wywiad aby Klient był zadowolony z wydzierżawionego terminala.

Polska Bezgotówkowa, czyli kto za to płaci?

Polska Bezgotówkowa to fundacja, której statutowe cele to:

  • upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce,
  • działania w celu rozbudowy i poszerzenia sieci akceptantów elektronicznych instrumentów płatniczych,
  • podnoszenie świadomości i poziomu wiedzy obywateli na temat mechanizmu obrotu bezgotówkowego, jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii, poprzez działania informacyjno – edukacyjne,
  • promocja innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy.

Zarząd fundacji to przedstawiciele takich instytucji jak:

  • Mastercard
  • Visa
  • Związku banków Polskich,
  • Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii
  • Rady Wydawców Kart Bankowych
  • Komitetu Agentów Rozliczeniowych

Patrząc na listę powyżej mamy pełną listę instytucji, która finansuje program Polska Bezgotówkowa.

Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy Państwu na podstawowe pytania w zakresie: terminal płatniczy cena. Więcej pytań i odpowiedzi bezpośrednio u autora artykułu oraz w firmie, która prowadzi tego bloga na stronie www.sas24.pl